Održana svečana sjednica Skupštine Šibensko-kninske županije povodom Dana županije
Radio Drniš - 15. svibnja 2026.
U Šibeniku je danas održana svečana sjednica Skupštine Šibensko-kninske županije povodom Dana županije koji se obilježava 17. svibnja. Svečanosti su nazočili brojni uzvanici i visoki dužnosnici, među kojima i predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković.
U svom obraćanju premijer je istaknuo važnost razvoja hrvatskih regija te pohvalio projekte i ulaganja koja pridonose jačanju kvalitete života stanovnika Šibensko-kninske županije:

Šibensko-kninski župan Paško Rakić:
Naglasio je kako je pred županijom razdoblje novih ulaganja i razvoja vrijednih čak 25 milijuna eura, ističući pritom važnost zajedništva, suradnje i ravnomjernog razvoja svih gradova i općina, te zaustavljanje negativnih demokratskih trendova:

Predsjednik Županijske skupštine Ante Galić poručio je kako Šibensko-kninska županija nastavlja graditi budućnost oslanjajući se na svoje ljude, bogatu kulturnu i povijesnu baštinu te prirodne ljepote po kojima je prepoznatljiva.
Ante Galić je među ostalim istaknuo:
Šibensko-kninska županija prostor je iznimnog potencijala – od obale i otoka, preko nacionalnih parkova i rijeke Krke, do vrijednih ljudi zaleđa koji svojim radom i tradicijom čuvaju identitet ovoga kraja. Upravo spoj prirodnih bogatstava, gospodarstva, turizma i kulturne baštine čini ovu županiju jednim od najposebnijih dijelova Hrvatske.
- Uručena su i županijska priznanja i nagrade.
Nagradu Šibensko-kninske županije dobili su Ljazer Čivljak i Darko Gulin, Grb Šibensko-kninske županije dobili su Goran Grguričin i Josip Laća, dok su Plakete Šibensko-kninske županije dodiljeljene Anti Tanfari, Luciji Cvitan, Jovanki Trišić, Klapi Skradinke, Karate klubu Okit iz Vodica, Domu za starije osobe Knin, tvrtki Karl Dietz iz Kijeva te Konjičkom klubu Grabarije-Knin.
U ime svih laureata okupljenima se obratio Ljazer Čivljak.
– ‘Velika mi je čast i zadovoljstvo što mogu u ime svih nagrađenih iskreno zahvaliti na ovom velikom priznanju. Ove nagrade ne dijelimo samo mi koji danas stojimo ovdje, nego i naši suradnici, kolege i obitelji koji su nam bili podrška. Oni su potvrda našeg dosadašnjeg rada i truda i predanosti, dokaz da smo na dobrom putu te da se rad, znanje i zajedništvo prepoznaju i cijene. Zahvaljujemo i Predsjedniku Vlade na podršci razvoja naše županije i što je danas ovdje s nama. Ovo priznanje za nas je velika čast’ – rekao je Čivljak.
Posebno smo ponosni na nastup prof. Atile Mesarića i učenika Bepa Mesarića Osnovne glazbene škole Krsto Odak Drniš i njihovu fenomenalnu izvedbu skladbe Vice Vukova ‘To je to je moja zemlja’.



