Festival drniškog merlota – poziv vinarima i izlagačima
Radio Drniš - 13. svibnja 2026.
Grad Drniš poziva vinare i izlagače na sudjelovanje na 5. Festivalu drniškog merlota koji će se održati 29. i 30. svibnja na Poljani.
Prijavni obrazac i uvjete sudjelovanja možete preuzeti ovdje.
Rok za prijavu i uplatu izlagačkog mjesta je do 24. svibnja.
Festival drniškog merlota je eno-gastro manifestacija koja se posljednjih godina profilirala kao jedno od zanimljivijih vinskih događanja u Dalmatinskoj zagori.
Fokus festivala je na lokalnom merlotu, sorti koja je u drniškom kraju postala svojevrsni zaštitni znak regije.
Festival se održava krajem svibnja, a organizira ga TZ Grada Drniša u suradnji sa vinarima.
Program obično traje dva dana i uključuje: kušanja vina lokalnih vinarija, radionice i predavanja o vinu i enologiji
gastro ponudu (posebno drniški pršut i dalmatinske delicije), glazbeni program, wine & paint radionice i bike&wine ture.
Festival ne promovira samo vino nego i cijeli identitet drniškog kraja — spoj krša, tradicije, pršuta i dalmatinske zagore, nezaobilazna je manifestacija za sve ljubitelje vina i autentičnih okusa Dalmatinske zagore.
