Poraz košarkaša DOŠK-a u Zadru!

- 1. ožujka 2011.

kk_doskDrniški košarkaši poraženi su u Zadru kod momčadi Pet bunara u sklopu 18. kola A- 2 lige – skupina Jug.

Unatoč vodstvu gotovo cijeli susret, u samoj završnici drniški košarkaši uspjeli su izgubiti praktički već dobivenu utakmicu. Naime, nakon prvog dijela igrači DOŠK-a imali su prednost od 15 koševa razlike ( 43 : 28). Na kraju treće četvrtine prednost drniške momčadi bila je plus 18 i onda kreće neočekivani rezultatski preokret.

Domaći igrači spojili su nekoliko uspješnih šuteva za tri poena, stigli do izjednačenja, te na kraju upisali zasluženu pobjedu. Završilo je rezultatom 83 : 81 za Pet bunara. Kod Drnišana najefikasniji su bili Vlaić sa 18, te Salamun i Pivac koji su postigli po 17 koševa. Za DOŠK nije nastupio Vučica, jedan od ponajboljih igrača u drugom dijelu sezone. Drniški košarkaši se sada nalaze na osmom mjestu sa osvojenih 26 bodova. Opstanak u drugoligaškom društvu je osiguran i Drnišani mogu mirno odigrati preostala četiri kola do kraja prvenstva. U 19. kolu ugostit će momčad Mislava iz Podstrane.  Utakmica će se odigrati u nedjelju, 6. ožujka, u sportskoj dvorani drniške Osnovne škole, a početak je u 18 sati i 30 minuta.

Pet bunara – DOŠK  83 : 81

DOŠK: Salamun 17, Copić 5, Jelenčić 8, Vlaić 18, Šikić, Bjegović, Nimac 3, Malenica 13, Pivac 17, Duvančić.